Kese Nasıl Doğru Yapılır?

Kese Nasıl Doğru Yapılır?
Kese yaptırmayı hepimiz severiz değil mi? Vücuttan ölü derilerin atılması, aynı zamanda masaj etkisi yaratması için özellikle sarışın Bahçeşehir escort kadınlar çok sık keseyi tercih eder. Ancak şunu bilmelisiniz ki kesenin faydaları olduğu kadar Zararları da var. Önce İsterseniz gelin doğru kese nasıl yapılır ona bakalım fayda ve zararlarına değinelim.

Kese nasıl yapılır?


Kese klasik yöntemde sabun ve kese ikilisi ile yapılıyor. Kese yapmak için öncelikle hamamda ya da küvetin içerisinde cildinizin bir süre rahatlamasını beklemeniz gerekiyor. Cilt tamamen rahatladıktan ve yumuşadıktan sonra sabunu uygulayıp kesenin sert yanı ile kese yapmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda sıcak ortamda buharında etkisi ile gözenekler açılacak vücutta biriken ölü deriler kir ve yağ kese ile birlikte vücuttan atılacaktır. Hem yaz başlangıcında hem de yaz sonrasında kese yapmak Uzmanlar tarafından öneriliyor ve kadınlar arasında da çok talep görüyor. Kesenin en önemli etkilerinden birinin de selülit giderici olduğu iddia ediliyor. Ancak bu konuda net olarak kanıtlanmış bir gerçek yok.

Kese elbette vücutta anlık temizlik ve rahatlama hissi sağlıyor. Ancak bu kısa süreli faydalarının yanında kesenin uzun vadede olumsuz sonuçlar getirdiği de iddia ediliyor. Cildi ölü derilerden temizlemek ve arındırmak için sadece duş jeli ve kese kullanarak da uygulama yapmak mümkün. Ancak uzmanlara göre kese uzun vadede kullanılmamalı yılda Sadece bir iki defa yapılmalı.